top of page
  • Writer's pictureErkki Alanto

SP-postia / Terveisiä syyskokoukselta


Tervehdys, SP:n jäsenet!

Salon Pursiseuran syyskokous pidettiin torstaina 24.11.2022 ja samalla valittiin henkilöt luottamustehtäviin.

Kommodoriksi vuodelle 2023 valittiin Matti Jokiranta ja varakommodoriksi Pekka Suominen. Hallituksen jäsenet ovat Erkki Alanto, Jarno Eklund, Kalevi Elomaa, Jari Hakala, Jari Huttunen, Timo Kaasinen, Aki Vepsäläinen ja Riku Vilen.

Toiminnantarkastajaksi valittiin Ilkka Juva ja varalle Teemu Viikari. Telakkamestariksi valittiin Esa Liman ja telakkatoimikunnan jäseniksi Kalevi Elomaa, Matti Jokiranta, Juhani Lehtonen, Pertti Virtanen ja Kauko Yrttiranta.

Huvitoimikunnan kerhomestariksi valittiin Riku Vilen.

Regattatoimikunnan puheenjohtajaksi vuodelle 2023 valittiin Ilkka Juva. Puheenjohtaja valitsee jäsenet.

Juniorijaoston puheenjohtajaksi vuodelle 2023 valittiin Tuula Suominen. Puheenjohtaja valitsee jäsenet.

Katsastuslautakunnaksi vuodelle 2023 valittiin Jarno Eklund, Kaisa Helenius, Jari Hakala, Jari Huttunen Kimmo Jalava, Tuomas Kiianlinna, Juhani Lehtonen, Tero Mäkinen, Pekka Suominen, Aki Vepsäläinen ja Risto Virtanen. Puheenjohtajan valitsee hallitus.

Saaripaikkojen isänniksi vuodelle 2023 valittiin: Trollandet Heikki Viljanen ja Kattisaari Juhani Lehtonen. Isännät kokoavat isännistön, jonka hallitus nimittää. Hundholmenin isännän tehtävää hoitamaan nimettiin seuran hallitus. Hallitus nimittää Hundholmenin isännistön.

Hyvää loppuvuotta! T. SP/Hallitus

137 views0 comments

Commentaires


bottom of page